Moja odżywka białkowa koncentrat czy izolat ?

Grzybowo

29 kwietnia 2015 Brak komentarzy Aktywność fizyczna, Aktywność sportowa, Dbałość o ciało, Pozostałe aktywności, Trening personalny, Wiadomości

Jutro nie dzisiaj

Sezon letni to rewelacyjny moment. Czas na urlopy i wypoczynek, czyli jednym słowem przyjemności. Staramy się, znaleźć trochę czasu dla siebie, tak żeby w końcu móc oderwać się od codzienności. Znajdujemy wolną chwilę na wyjazd ze znajomymi nad jezioro lub choćby chwilowy relaks w ogódku z ulubioną książką. Nic dodać, nic ująć – lato zobowiązuje do odpoczynku.

Cały rok gdzieś biegniemy i za czymś gonimy. Otaczająca nas rzeczywistość stawia przed nami coraz wyższe wymagania, zatracamy się w codzinności. A gdzie czas na teraz? Na ten dany moment i na tą chwilę? Zróbmy w końcu coś dla siebie i zatrzymajmy się na chwilę, właśnie teraz. Przez większość miesięcy odsuwamy wszystkie plany na boczny tor, zmieniamy daty realizacji celów, które są dla nas ważne. Po prostu ignorujemy siebie. Wakacje są idealnym momentem na to, aby przestać robić wymówki i wreszcie zacząć działać. Nie obiecujmy sobie, że od jutra zaczniemy działać, że zadbamy o siebie, najwyższa pora z tym skończyć. Jutro to pojęcie względne i tak naprawdę, wykonanie planu może nigdy nie nastąpić. Odwrotnienie do rosnącej flustracji i niezadowolenia, które pojawią się, gdy nie wypełniamy swoich założeń.

Brak profesjonalnego stroju do ćwiczeń nie jest usprawiedliwieniem,  nie przekładajmy wizyty w sklepie, nad rozpoczęcie treningu. Naprawdę potrzeba niewiele: obuwie sportowe, jakiś T-shirt i gotowe. Pogoda jest wspaniała, a porcja świeżego powietrza wpłynie rewelacyjnie nie tylko na ciało, ale i na duszę. Wyobraźmy sobie, kilkanaście minut w ciągu dnia tylko dla NAS. Telefon komórkowy należy koniecznie pozostawić w domu, przecież nie chcemy, aby ktokolwiek zakłócił ten błogi stan. Najbliżsi, rodzina i znajomi powinni podejść do tego ze zrozumieniem. Wymęczony fizycznie organizm z pewnoscią naładuje nas pozytywną energią,  wszyscy dokoła na tym skorzystają.

Zastanówmy się więc nad tym przez chwilę, co jest ważne i jak możemy zadbać o swoje lepsze samopoczucie. Nie czekajmy do jutra, wybierzmy  się do parku na spacer, trucht lub gimnastykę. Kilka ćwiczeń, kilka głębokich wdechów. Nie pozwólmy na to, aby temperatura nas zniechęciła, ewentualnie wybierzmy się na basen – prawda, że przyjemna alternatywa? Zawsze jest jakiś wybór,  opcji jest bardzo dużo, wystarczy tylko na kilka chwil postawić na siebie.alaska-397747_1280

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code

Przejdź do paska narzędzi