Kołobrzeg – Ustronie Morskie

Sezon na owoce

24 czerwca 2015 Brak komentarzy Aktywność fizyczna, Aktywność sportowa, Pływanie i sporty wodne, Wiadomości

Pływanie – czy to jest fajne?

Rozpoczyna się lato. Będziemy z pewnością nad wodą. A może spróbować pływania? Pływanie to doskonała forma ruchu. Człowiek rodzi się z odruchem pływania ale we wczesnym dzieciństwie odruch ten nie jest podtrzymywany i zanika. Musimy więc na nowo uczyć się poruszania w wodzie, co może nie przychodzić z łatwością. Warto jednak zdobyć tę umiejętność, bo pływanie może sprawiać dużo przyjemności, jest umiejętnością bardzo praktyczną i jest odpowiednia dla osób w każdym wieku, nie obciąża bowiem układu ruchu, a wysiłek rozkłada się równomiernie na całe ciało.

Pewnie myślisz, że na basenie spotkasz tylko świetnych pływaków, hahaha, większość ludzi pływa słabo dlatego zamiast zastanawiać  się, jak daleko ci do mistrzowskiego ideału powinieneś zrobić pierwszy krok w stronę nauki pływania.

Twoim pierwszym nauczycielem w szczególności podczas urlopu może być umiejący dobrze pływać znajomy. Jeżeli złapiesz bakcyla pływania to możesz po urlopie udać się do profesjonalnego instruktora.

Jak zatem zrobić pierwszy krok? Po prostu wejść do wody J. Będąc nad wodą można zauważyć, że większość ludzi pływa żabką i to  “po dyrektorsku”, czyli z głową w górze. Ja proponuję zacząć od bardzo prostego ćwiczenia jakim jest pływanie z deską pływacką trzymaną z przodu. Jak opanujemy to ćwiczenie to możemy brać się za inne zabawy.

W kolejnych artykułach będziemy omawiać kolejne ćwiczenia pływackie.

Zatem zapraszamy do ćwiczeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *
Enter Captcha Here :

Przejdź do paska narzędzi